„Nie szata zdobi człowieka” jak mawia przysłowie, ale warto zwrócić uwagę, iż na przestrzeni wieków była wyznacznikiem statusu społecznego, począwszy od czasów starożytnych.

Tak było również w starożytnej Helladzie. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni dbali o swój wygląd. Elementy „stylu greckiego” w modzie są widocznie do tej pory. A jak właściwie ubierali się mieszkańcy greckich polis? O tym traktuje projekt historyczno – informatyczny wykonany przez uczniów klasy 1B3 pod opieką pań: Marty Drewniowskiej i Grażyny Przybycień, zatytułowany: ”Córki Afrodyty, synowie Adonisa, czyli rzecz o modzie w starożytnej Grecji”. Uczniowie pracując na lekcjach informatyki wykorzystali takie programy jak: Power Point, Prezi i Canva .Prace zostały ocenione zarówno przez nauczyciela informatyki, jak i nauczyciela historii. Zwiastunem projektu, o którym mowa jest wystawa usytuowana na parterze w budynku A naszej szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia wybranych prezentacji naszych pierwszoklasistów.

moda starozytnej Grecji 1

moda starozytnej Grecji 2  moda starozytnej Grecji 3