[ O SZKOLE ]

Witamy na stronie naszej szkoły!

Liceum Ogólnokształcące nr VII znane jest w mieście i regionie przede wszystkim z sukcesów swoich uczniów i absolwentów w naukach przyrodniczych. Nie zaniedbuje edukacji humanistycznej i kulturalnej. Olimpiady, konkursy, różnorodne koła zainteresowań i spektakle teatralne to nasza codzienność, będąca jednocześnie nieustannym świętem nauki i kultury.

Uczniowie naszej szkoły są jej najcenniejszym dobrem, dlatego wszyscy traktowani są podmiotowo, a relacje międzyludzkie oparte są na wzajemnym szacunku.

Wszyscy tworzą przecież naszą „Siódemkę”. A „7” jest liczbą szczęśliwą.

Chcemy więc wspólnie strzec dobrych obyczajów i tradycji idąc w stronę wyzwań, które stawia przed nami współczesny świat.

Liceum Ogólnokształcące nr VII od ponad czterdziestu lat jest ważnym punktem na edukacyjnej mapie Wrocławia. „Siódemka” od kilku już dziesięcioleci cieszy się wielkim zainteresowaniem uczniów, którzy tu właśnie pragną zdobywać edukacyjne szlify umożliwiające im później udany start na wymarzone studia.

O randze Szkoły najlepiej świadczą jej absolwenci. Wielu z nich przynosi zaszczyt naszej „Alma Mater”. Są to wybitni specjaliści z różnych dziedzin nauki i kultury. Obok znanych lekarzy oraz przedstawicieli nauk przyrodniczych i ścisłych, do grona absolwentów należą również znani humaniści i przedstawiciele różnych dziedzin sztuki – reżyserzy, aktorzy, dziennikarze.

„Noblesse oblige” – szlachectwo zobowiązuje, a więc kolejne roczniki uczniów, doceniając wagę swojego wyboru, starają się dorównać znanym i uznanym poprzednikom. Korzystają więc z oferty, jaką mogą wybrać, aby kształcić swój intelekt i dbać o wszechstronny rozwój osobowości.

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące nr VII im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego we Wrocławiu jest wśród 100 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2016”.