W dniach 11.09.2015 -18.09.2015 grupa  uczniów z naszej szkoły pojechała do Anglii w ramach projektu językowo- edukacyjnego.

Projekt zorganizowała pani Agnieszka Domaradzka  nawiązując kontakt z Europejskim Centrum Młodzieży, które było odpowiedzialne za realizację programu. W projekcie wzięła  również udział Pani Marta Drewniowska, która razem z Panią Domaradzką sprawowała nad nami opiekę. Zwiedziliśmy Londyn oraz wiele urokliwych miejsc w południowo-wschodniej Anglii takich jak Dover z słynnymi białymi klifami i urokliwą twierdzą, średniowieczne Canterbury oraz uniwersytecki Oxford. Przewodnik Pan Andrzej ciekawie opowiadał o odwiedzanych miejscach, a jadąca z nami z Polski Pani Janeczka serwowała codziennie pyszne posiłki. Nocowaliśmy w miejscowości Margate nad samym morzem. Z okien naszych pokojów roztaczał się widok na plażę, a wieczorami słyszeliśmy szumiące podczas przypływu morze.

Projekt ten różni się od typowych wycieczek do Anglii, położeniem dużego nacisku na rozwijanie przez uczestników umiejętności swobodnej rozmowy w języku angielskim w sytuacjach codziennych. Każdego dnia otrzymywaliśmy starannie opracowane zadania językowe polegające na wyszukiwaniu różnych informacji. W tym celu rozmawialiśmy z mieszkańcami  aby znaleźć odpowiedzi na pytania związane z miejscem, w którym akurat się znajdowaliśmy. Będąc w Galerii Narodowej mieliśmy za zadanie odnaleźć dany obraz aby  odczytać pewne informacje o nim. W Muzeum Historii Naturalnej trzeba było wyszukać informacji z dziedziny biologii, chemii, ekologii czy geografii. W Muzeum Nauki poszukiwaliśmy odpowiedzi na zagadnienia techniczne. Ostatniego dnia pobytu odwiedziliśmy angielską szkołę, w której wzięliśmy udział w ciekawym wykładzie i mieliśmy okazję porozmawiać z naszymi rówieśnikami.

Jeżeli jesteście zainteresowani wzięciem udziału w  kolejnym projekcie językowym, informacji udziela Pani Agnieszka Domaradzka. (sala 207 lub zaplecze anglistów)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć - tutaj oraz przeczytania relacji uczestników - tutaj.