[ UCZNIOWIE ]

[ UCZNIOWIE ]

W tym roku po raz kolejny nasza szkoła uczestniczyła w akcji „Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia”.

W ramach akcji 3 kwietnia nauczycielki historii – Katarzyna Moskwa, Aleksandra Milewicz i Grażyna Przybycień przeprowadziły cykl wykładów dotyczących kobiet i ich miejsca w naszej historii. Bohaterkami prelekcji były kobiety aktywne w życiu politycznym II RP, a także walczące w obronie ojczyzny…

3 i 4 kwietnia br. została przeprowadzona również kwesta połączona ze sprzedażą upieczonych przez młodzież ciast.

Cały dochód ze sprzedaży uczniowskich wypieków zasili – życzeniem wrocławskiego oddziału Telewizji Polskiej, która jest patronem akcji - fundusz na rzecz renowacji polskich grobów za naszą wschodnią granicą.

Bardzo dziękujemy wszystkim zarówno uczniom, jak i nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy chętnie wspomogli (nie tylko dobrym słowem) całą akcję. Szczególne podziękowania kierujemy do uczniów klasy: I a, I b, I e, I f, I i, II b, II c, II d, II e, III e, - za przygotowanie wspaniałych wypieków i ogromną pomoc w przeprowadzeniu projektu.

Jeden z poetów powiedział :”Ojczyzna to ziemia i groby”. Granice państw ulegają przesunięciom, ale prochy naszych przodków pozostają. Naszym obowiązkiem jest pielęgnowanie zarówno pamięci, jak i miejsc doczesnego spoczynku naszych rodaków.

Koordynatorki akcji: Grażyna Przybycień i Katarzyna Moskwa