[ UCZNIOWIE ]

[ UCZNIOWIE ]

Szlifowanie diamentów

Relacja uczestników projektu z szóstej, ostatniej sesji projektu edukacyjnego:

Dnia 16-ego lutego br. rozpoczęła się ostatnia sesja grupy informatycznej projektu „Szlifowanie diamentów”.

Po raz kolejny zbiórka dobyła się na terenie „Greek Hostelu” mieszczącegosię przy ulicy Adama Mickiewicza 4 we Wrocławiu. Po szybkim przejściu dostaliśmy się na Politechnikę, gdzie w budynku D-2, jak zawsze zresztą, odbywały się przez cały kolejny tydzień zajęcia.

Relacja uczestników projektu z piątej, przedostatniej sesji projektu edukacyjnego:

„Szlifowanie DIAMENTÓW” … ponownie.

W dniach 24-29 listopada 2012 miała miejsce piąta, przedostatnia już sesja chemiczna, której temat brzmiał „Chemia teoretyczna”.

Tym razem zajęcia odbywały się nie tak, jak dotychczas na Politechnice Wrocławskiej, lecz w Liceum Ogólnokształcącym nr 11. Już pierwszego dnia okazało się, że pod zagadkowym tematem piątej sesji chemicznej kryły się liczne godziny spędzone w laboratorium komputerowym pod czujnym okiem doświadczonych profesorów.