[ UCZNIOWIE ]

[ UCZNIOWIE ]

W dniach 16-18 marca odbyła się kolejna eskapada historyczno-sztuczna pod kierunkiem Katarzyny Moskwy, Agaty Rusnak-Kozłowskiej i Jerzego Jasińskiego.

Uczniowie zarówno z naszego liceum jak i z wrocławskiej "czwórki", którzy wyrazili gotowość pomykania trzy dni bez wytchnienia od zabytku do zabytku, mieli możliwość zwiedzenia na tyle gruntownie na ile czas pozwolił, Warszawy.

Wilanów, Łazienki, Zamek Królewski, katedra, kościół Sakramentek na Nowym Mieście, Krakowskie Przedmieście obfitujące w kościoły, pałace i pomniki, Teatr Wielki, Grób Nieznanego Żołnierza, a także Sejm, Muzeum Narodowe i Muzeum Żydów Polskich POLIN złożyły się na mozaikę stylów artystycznych, odległych faktów i plotek oraz pamiątek polskiej sztuki i historii. Opowieści niestrudzenie ciągnęły organizatorki wyjazdu, czasem tylko pozwalając przejąć pałeczkę wynajętym przewodnikom - pani oprowadzającej po Sejmie oraz edukatorkom w Wilanowie.

Mimo pogody, która kaprysiła wiatrem i deszczem oraz manifestacji zaburzających harmonogram komunikacji miejskiej wyjazd obfitował w mnóstwo pozytywnych doświadczeń. Mamy nadzieję, że kolejne peregrynacje odbywać się będą przy równie energicznej i entuzjastycznej współpracy uczniów, którym należy oddać szczególny hołd za rączy kłus, którym w sobotni wieczór gnali ze stacji metra do Polskiego Busa, mającego zabrać nas z powrotem do domu :-).

Byliście, Moi Drodzy, niebywali! Tak więc polecamy się na przyszłość!