[ UCZNIOWIE ]

[ UCZNIOWIE ]

W tym roku obchodzimy 42. rocznicę nadania szkole imienia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i z tej okazji klasa 2D przygotowała spektakl poświęcony życiu i twórczości poety.

Autorką scenariusza oraz reżyserem tego znakomitego widowiska jest Joanna Szabuniewicz, Karolina Gruszka była odpowiedzialna za choreografię, natomiast podczas przedstawienia mogliśmy podziwiać szkice Blanki Mokrzyckiej i słuchać wiolonczelistki Eweliny Lachowskiej.

Asia połączyła twórczość Baczyńskiego z muzyką Pink Floyd, pokazując przy tym, jak bardzo poezja tego wspaniałego polskiego twórcy wpisuje się we współczesne realia. Śledząc kolejne sceny mogliśmy obserwować ewolucję jego poezji na tle przemian politycznych oraz wraz z nim doświadczać emocji towarzyszących mu podczas jego podróży egzystencjalnej. Zaprezentowana twórczość, a wśród niej wiersze mniej znane czytelnikom, ukazała historię życia poety, natomiast scenki towarzyszące każdemu dziełu artysty podkreśliły ponadczasowość jego poezji. Spektakl oglądało się z ogromną przyjemnością, z niecierpliwością oczekując dalszego ciągu tej artystycznej peregrynacji, czego dowodem są pochlebne recenzje pana Jarosława Delewskiego - dyrektora Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego we Wrocławiu, pana Leszka Duszyńskiego - dyrektora LO nr VII oraz nauczycieli i uczniów naszego liceum.

Anna Zawistowska