[ UCZNIOWIE ]

[ UCZNIOWIE ]

31 stycznia 2017 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta Gala na zakończenie projektu „Dni z Językiem Niemieckim” pod hasłem „Język niemiecki jest super!”/„Deutsch ist super!”

Inspiracją do powstania projektu było motywowanie młodzieży do nauki języka niemieckiego poprzez budzenie w niej ciekawości poznawczej oraz rozwijania umiejętności twórczego i kreatywnego myślenia zgodnie z przesłaniem wielkiego niemieckiego pisarza Gerharta Hauptmanna o konieczności ciągłego, nieustannego poszerzania swojej wiedzy: "Sobald jemand in einer Sache Meister geworden ist, sollte er in einer neuen Sache Schüler werden" ("Gdy tylko człowiek staje się w czymś mistrzem, winien zostać uczniem w czymś innym").

• Uroczystość naszą zaszczycili swoją obecnością:
  • pan Jarosław Delewski - Dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Miasta Wrocławia,
  • pani Anna Abramczyk - doradca metodyczny języka niemieckiego we Wrocławskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli,
  • pan Piotr Micewicz - przewodniczący Prezydium Rady Rodziców przy Liceum Ogólnokształcącym nr VII,
  • pan Dyrektor LO nr VII Leszek Duszyński,
  • pani Wicedyrektor Sylwia Korus,
  • pani Wicedyrektor Marta Sakowicz,
  • zaproszeni nauczyciele i uczniowie.

Galę rozpoczęła część artystyczna. Piosenkę zespołu „Tokio Hotel” pt. „Durch den Monsun” zaśpiewała pięknie i wprowadziła nas w odpowiedni nastrój uczennica klasy 2f – Aleksandra Krzywdzińska. Wiersz Gerharta Hauptmanna pt. „Die Insel” recytowała w języku niemieckim uczennica klasy 2f – Katarzyna Medyńska, a przekład tego wiersza na język polski autorstwa Jana Koprowskiego – uczennica klasy 1i – Barbara Juzwiszyn.

Po krótkiej części artystycznej głos zabrał pan Dyrektor Leszek Duszyński, a następnie pan Dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Miasta Wrocławia Jarosław Delewski.

Kolejnym puntem programu było podsumowanie projektu wraz z prezentacją multimedialną oraz uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatom oraz upominków wszystkim uczestnikom czterech konkursów, które odbyły się w ramach projektu „Dni z Językiem Niemieckim” w dniach od 30 listopada 2016 do 5 stycznia 2017 r., czyli:

1. Dwa konkursy na plakaty:

a) Życie i twórczość niemieckiego powieściopisarza Gerharta Hauptmanna z okazji obchodów 70. rocznicy śmierci Noblisty

Laureaci: I miejsce: Natalia Okopna (kl.3g), II miejsce: Alexandra Nodzykowska (kl.1c), III miejsce: Karolina Machalica (kl.3a)

b) „Deutsch in der Anatomie” czyli anatomia człowieka w języku niemieckim (w związku z realizacją innowacji pedagogicznej od roku szkolnego 2016/2017)

Laureaci: I miejsce: Milena Sitkiewicz (kl.3a), II miejsce: Julia Janeczko (kl.1b), III miejsce: Julia Donajska (kl.2a)

2. Konkurs na kreatywność, to znaczy konkurs na ciekawy, pomysłowy strój przedstawiający treści medyczne w połączeniu z językiem niemieckim.

Laureaci: I miejsce: Maria Zarębska (kl.3a), II miejsce: duet: Weronika Dylewicz oraz Kamila Rosenbeiger (kl.1b), III miejsce: duet: Julia Surmacz i Maria Kulak (kl.3a) oraz Karol Szubart (kl.3a)

3. Konkurs fotograficzny: „Moje wrażenia z Poczdamu w obiektywie”. Na początku grudnia 2016 r zorganizowałyśmy w ramach projektu wyjazd edukacyjny do Poczdamu dla 50 uczniów naszej szkoły.

Laureaci: I miejsce: Dagmara Giebel (kl.2c), II miejsce: Mateusz Krotofil (kl.2b), III miejsce: Katarzyna Franczyk (kl.3c)

Wszystkim laureatom konkursów serdecznie gratulujemy!!!

Uczniów naszej Szkoły zapraszamy do kolejnych projektów, konkursów i przedsięwzięć związanych z językiem niemieckim. Proszę zawsze pamiętać, że:
„Was wir mit Freude lernen, das vergessen wir nie!” (Alfred Mercier), czyli „ To, czego uczymy się z radością, nie zapomnimy nigdy!”

Dziękujemy również sponsorom nagród – Prezydium Rady Rodziców oraz wydawnictwu Pearson.

Uroczystą Galę poprowadzili profesjonalnie konferansjerzy – uczniowie klasy 1i – Justyna Rudnicka i Oskar Kitkowski. O oprawę techniczną zadbali uczniowie klasy 3g – Kuba Grabowski i Arek Drzyzga. Po uroczystości można było obejrzeć i podziwiać plakaty uczniów, które zaprezentowano w auli.

Autorzy i organizatorzy projektu „Dni z Językiem Niemieckim”
Agata Kozal i Beata Tadla – Matkowska - nauczyciele języka niemieckiego