[ UCZNIOWIE ]

logo LOVII

[ UCZNIOWIE ]

godło Polski
logo MEN
logo BIP
logo 50 lat

W dniach 22.09.2016 - 29.09.2016 grupa czterdziestu uczniów z różnych klas z naszej szkoły wraz z czwórką nauczycieli wzięła udział w projekcie językowo- edukacyjnym w Wielkiej Brytanii.

Projekt ten jest realizowany już po raz drugi w naszej szkole i cieszy się dużym zainteresowaniem. Organizatorką wyjazdu jest Pani Agnieszka Domaradzka. W trakcie pobytu uczniami opiekowali się również Pani Marta Drewniowska, Pani Edyta Bogdanowicz oraz Pan Paweł Pawlicki.

Zwiedziliśmy znajdujące się na białych klifach miasteczko Dover, średniowieczne Canterbury oraz słynące z strzelistych wież licznych uniwersytetów akademickie miasto Oksford. Trzy dni spędziliśmy w Londynie zwiedzając najsławniejsze zabytki i muzea. Podziwialiśmy miasto ze statku wycieczkowego po Tamizie, odwiedziliśmy twierdzę Tower, Muzeum Brytyjskie, oraz Westminster. Spacerowaliśmy po Chińskiej Dzielnicy oraz po uliczkach dzielnicy Notting Hill zamieszkanych przez artystów i ekscentryków, rozsławionej przez film z Julią Roberts i Hugh Grantem. Chętni mieli okazję sfotografować się w słynnych niebieskich drzwiach sklepu, w którym pracował główny bohater filmu. Poszerzaliśmy naszą wiedzę w British Museum, National Galery oraz w Muzeum Nauki, Muzeum Historii Naturalnej oraz Muzeum Królewskiej Pary Wiktorii i Alberta. Nie zabrakło też czasu na zakupy na Oxford Street – słynnej alei handlowej. Była też chwila na spacer po słynnym londyńskim Hyde Parku.

Wyjazd na projekt językowy nie polega tylko na zwiedzaniu. Codziennie, w każdym z odwiedzanych miejsc uczestnicy wykonują zadania w języku angielskim. Polegają one na wyszukaniu informacji związanych z odwiedzanym miejscem. Aby zdobyć te informacje należy przeczytać dokładnie opisy eksponatów w muzeum lub porozmawiać z mieszkańcami. W ten sposób można przełamać barierę językową i podszlifować swoje umiejętności komunikacyjne. Podsumowaniem wyjazdu są zeszyty językowe, zawierające różnorodne ćwiczenia dotyczące kultury i historii Wielkiej Brytanii.

Do góry