[ UCZNIOWIE ]

[ UCZNIOWIE ]

W dniach 28-30 IX 2016r. klasa IIIE humanistyczna udała się na Zieloną Szkołę pod opieką pań Katarzyny Moskwy i Renaty Myśków.

Jako cel naszej podróży, tradycyjnie obraliśmy sobie XIX-wieczny pałac w Morawie koło Strzegomia. Niegdyś posiadłość była własnością rodziny Sallai, w tym momencie jest to siedziba fundacji św. Jadwigi. Nadal jednak mieszka tam przedstawicielka rodu, pani Melitta,  z którą mieliśmy przyjemność rozmawiać.

W tym jakże pięknym pałacu, otoczonym malowniczym parkiem, z pełną gotowością zasiedliśmy do nauki przedmiotów rozszerzonych, takich jak historia, język polski i wiedza o społeczeństwie, a także nadprogramowo lekcji matematyki. Mimo wielogodzinnej nauki, trwającej niemal całe dnie, i intensywnego programu zajęć, nie odczuwaliśmy zniechęcenia. Wręcz przeciwnie, każdy bardzo entuzjastycznie podchodził do kwestii zajęć i z zaangażowaniem wypełniał powierzone przez nauczyciela zadania. Chwilę wytchnienia zapewniały nam przepyszne słodkości, domowej roboty, serwowane w formie podwieczorku ze świeżą kawą. Dużą rolę w naszej morawskiej codzienności odgrywały także spacery po pałacowym parku, który już zdążył „przystroić się” w urokliwe barwy jesieni.

Wyjazd był też okazją na zbliżenie się do siebie jego uczestników, do czego w dużej mierze przyczyniło się nastrojowe ognisko, wszyscy świetnie się bawili piekąc kiełbaski, śpiewając, a nawet tańcząc.

Mimo ciężkiej pracy, czas spędzony w Morawie upłynął nam bardzo szybko. A wszystko dzięki miłej i przyjemnej atmosferze, która jest tak odmienna od codziennej szkolnej rutyny.

Myślę, że każdy zgodzi się, że wyjazd do Morawskiego pałacu jest piękną szkolną tradycją, która na długo zostanie w naszej pamięci.