[ UCZNIOWIE ]

[ UCZNIOWIE ]

08 czerwca 2016 r. w Oratorium Marianum na Uniwersytecie Wrocławskim odbył sę VII Przegląd Kultury Światowej pod patronatem Prezydenta Wrocławia.

Na zaproszenie Europejskiego Stowarzyszenia Miłośników Nauki i Kultury PROGRESSIO, Instytutu Konfucjusza Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 we Wrocławiu uczniowie naszej Szkoły – Patryk Grzelak (kl.2j) i Katarzyna Nawrocka (kl.1b) wraz z zespołem wzięli aktywny udział w tym przeglądzie.

Głównym celem przeglądu jest promowanie różnorodności kulturowej wśród uczniów i mieszkańców Wrocławia, kształtowanie postaw tolerancji, szacunku, dialogu międzykulturowego oraz integracji społecznej z udziałem obcokrajowców. Przegląd ma formę prezentacji scenicznych różnych narodów. Planowane są pokazy śpiewu, tańców narodowych, wystawy, popisy instrumentalne w dowolny sposób artystyczny.

Zespół, czyli „Big Bang Crew” w składzie: Patryk Grzelak (kl.2j), Katarzyna Nawrocka (kl.1b), Sebastian Worobiec (ZS nr 1 we Wrocławiu) oraz Michał Kołaczkowski (Gimnazjum nr 48 we Wrocławiu), wykonał rewelacyjnie taniec Hip-hop nawiązujący do miejskiej kultury, powstałej w afroamerykańskich społecznościach w Nowym Jorku w latach siedemdziesiątych XX wieku.

Serdecznie gratulujemy!!!

Opiekun – pani Beata Tadla – Matkowska.