[ UCZNIOWIE ]

[ UCZNIOWIE ]

W dniu 13 grudnia 2014 o godzinie 6.00 uczniowie naszej szkoły wyruszyli na wycieczkę do Drezna.

Mimo deszczowej pogody młodzież razem z opiekunami w świetnych humorach zwiedzała pięknie przystrojone świątecznie miasto. Zaczęliśmy zwiedzanie od Placu Teatralnego z Zwingerem oraz najsłynniejszą budowlą Drezna – Operą Sempera, jedną  z najsłynniejszych  budowli operowych na świecie,  następnie udaliśmy się do usytuowanego w zamku skarbca Grünes Gewőlbe, w którym znajdują się ok. 4 tysiące klejnotów , co stanowi największy zbiór tych kosztowności na świecie. Dalej przeszliśmy do Kościoła Dworskiego (Hofkirche) i odbudowanego niedawno  zabytkowego Kościoła Najświętszej Maryi Panny – Frauenkirche.

Wzięliśmy też udział w 580 Jarmarku Bożonarodzeniowym, gdzie można było skosztować wszelkich smakołyków, prażonych migdałów i serc z piernika. Wszystkim towarzyszyła świąteczna atmosfera.

Zmęczeni, ale zadowoleni około godziny 21.00 wróciliśmy do Wrocławia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Organizatorzy: Agata Kozal, Beata Tadla - Matkowska