[ UCZNIOWIE ]

logo LOVII

[ UCZNIOWIE ]

godło Polski
logo MEN
logo BIP
logo 50 lat

W dniach 5-9 lutego uczniowie naszej szkoły z klas IH, 2H i IG (łącznie 19 osób) wzięli udział w projekcie o nazwie „Szkoła Myślenia”. Projekt prowadzili pracownicy naukowi Instytutu Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego.

Jest to kurs pokazujący matematykę zupełnie inaczej, niż jest postrzegana i nauczana w szkole. Kurs jest przeznaczony dla uczniów szkół średnich, a finansowany jest ze środków unijnych. Znajomość „szkolnej'' matematyki nie jest wymagana, ale wskazane jest zamiłowanie do logicznego myślenia.

Matematyka potrzebna do studiowania informatyki to język do rozmowy o skomplikowanej rzeczywistości, na przykład o złożonych algorytmach i strukturach danych. Z taką właśnie matematyką mieli do czynienia uczestnicy projektu.

Celem projektu było zachęcenie uczniów do studiowania informatyki lub innych nauk ścisłych.

W ciągu całego tygodnia uczniowie rozwiązywali zadania, które nie wymagały liczenia, lecz myślenia i nieszablonowego podejścia do problemu. W czasie kursu uczniowie pisali sprawdziany- za pozytywny wynik z trzech otrzymywali certyfikaty i koszulki Uniwersytetu, co udało się uczniom naszej szkoły.

Kolejna edycja projektu odbędzie się w dniach 7-11 maja 2018 roku.

Więcej informacji na stronie instytutu: http://ii.uni.wroc.pl/szkolamyslenia

Marta Drewniowska

Do góry