[ UCZNIOWIE ]

[ UCZNIOWIE ]

W dniu 9 stycznia 2018 roku w podziemiach naszej szkoły miała miejsce wystawa, upamiętniająca kolejną rocznicę stanu wojennego w Polsce.

Wystawa, nosząca tytuł "Rozmowa kontrolowana", nawiązywała swoim tematem do rozmów telefonicznych, którym w okresie stanu wojennego towarzyszył taki właśnie komunikat. W czasie wystawy można było dowiedzieć się jak wyglądało życie codzienne w stanie wojennym, przeczytać wspomnienia sławnych postaci z dnia 13. grudnia 1981 roku, zapoznać się ze wspomnieniami więźniów i internowanych przez władze PRL, a także wysłuchać wspomnień bliskich osób naszych siódemkowiczów, zebranych i spisanych, a przeczytanych przez uczniów klasy I a: Annę Podsiadło, Sandrę Szechyńską, Joannę Jacuńską i Michała Wróbla, którzy wystąpili w strojach z epoki.

Wystawę przygotowali uczniowie klasy III i: Julia Wirt oraz Piotr Wojtukiewicz, pod okiem prof. Natalii Lewandowskiej.