[ UCZNIOWIE ]

[ UCZNIOWIE ]

W mroczne i deszczowe listopadowe popołudnie (poniedziałek - 27 listopada) odbyło się w auli naszej szkoły niecodzienne wydarzenie.

Młodzież z kilku klas (uczniowie klas 1B2, 1D, 2A, 2B, 2E, 2C, 2F, 2D - reżyserem był Piotr Sobczak z klasy 1B2) wystąpiła recytując, grając i śpiewając znane utwory muzy lirycznej, tragicznej i frywolnej pochodzące przeważnie z okresu międzywojennego, a kojarzące się nieodparcie ze znaną artystyczna kawiarnią "Mała Ziemiańska" oraz z takimi nazwiskami jak Tuwim. Hemar czy Pawlikowska - Jasnorzewska. Co najważniejsze - ten wielce udany występ dokonał się z inicjatywy samych uczniów, w większości aktorów ze spektaklu "Cztery odsłony życia Baczyńskiego", który został przedstawiony z okazji 50. rocznicy istnienia LO nr VII. Wielka artystyczna energia zgromadzona w październiku musiała znaleźć do końca swe ujście! I znalazła! Miejmy nadzieję, że nie po raz ostatni!
Serdecznie dziękujemy za wspaniałe przeżycia, śmiech i wzruszenie! Chapeaux bas!

Leszek Duszyński wraz ze zgromadzoną Widownią