[ UCZNIOWIE ]

[ UCZNIOWIE ]

W dniu 16.09.2021r. , o godzinie 08.25, w auli Liceum Ogólnokształcącego nr VII we Wrocławiu odbyła się prelekcja na temat:

„Małoletni – nieletni – młodociani, czyli kilka słów o odpowiedzialności karno-prawnej młodzieży”, którą wygłosił pan Aleksander Samek, kurator sądowy i kierownik I Zespołu Kuratorów Sądowych Sądu Rodzinnego dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie pierwszych i drugich klas naszego liceum. Zostali oni zapoznani z problematyką odpowiedzialności karnej nieletnich i małoletnich za czyny zabronione prawem oraz przestępstwa. Jednym z ciekawszych wątków prelekcji, budzących największe zaskoczenie wśród młodzieży, było uświadomienie faktu, że poza realizacją obowiązku nauki w szkole na osobie nieletniej ciąży chroniony przepisami prawa obowiązek uczestnictwa w pracach domowych i dbania o dobrostan rodziny. Jest to powinnością nie tylko rodziców i osób dorosłych, ale wszystkich członków rodziny, także dzieci i młodzieży!

Dariusz Białas