[ UCZNIOWIE ]

[ UCZNIOWIE ]

W dniach 12.11.2020 oraz 13.11.2020 podczas zajęć z wychowawcą odbyły się warsztaty dla klas pierwszych i drugich prowadzone przez specjalistę z Fundacji Opieka i Troska.

Zajęcia miały na celu uporządkowanie wiedzy uczniów, czym jest choroba psychiczna, a czym zaburzenie. Rozmawiano z uczniami o kryzysach psychicznych w wieku adolescencji oraz porządkowano wiedzę, gdzie można szukać pomocy i wsparcia. Uczestnicy warsztatów mieli możliwość w aktywny sposób angażować się w zajęcia poprzez wymianę poglądów na temat niepokojących sygnałów i technik radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Fundacja Opieka i Troska jest organizacją pożytku publicznego istniejącą we Wrocławiu od 2004 roku. Z sukcesem niesie pomoc osobom z doświadczeniem choroby psychicznej, zagrożonym wykluczeniem społecznym. Przeciwdziała stygmatyzacji osób dotkniętych chorobą psychiczną i umożliwia im powrót do zdrowia.

Zespół Szkolnych Specjalistów