[ UCZNIOWIE ]

[ UCZNIOWIE ]

Centrum Edukacji Obywatelskiej proponuje uczniom bezpłatną platformę edukacyjną Cyfrowa Akademia.

Znaleźć tam można otwarte, opracowane w atrakcyjnej formie kursy z krótkimi filmami i zadaniami sprawdzającymi, które pomagają przygotować się do matury z matematyki w zakresie podstawowym oraz uzupełniające kursy z przyrody.

Platforma i kursy są pod adresem: www.cyfrowaakademia.pl

Cyfrowa Akademia to pierwsza w Polsce platforma MOOC (Massive Open Online Course) skierowana bezpośrednio do uczniów, oferująca bezpłatne kursy online z matematyki i przedmiotów przyrodniczych. Korzystając z niej młodzi ludzie mogą sami uczyć się, powtarzać cały materiał lub wybrane problemy, doskonalić umiejętności rozwiązywania zadań i od razu śledzić postępy – wystarczy dostęp do internetu.  Kursy z matematyki i przyrody stworzyli wykładowcy i specjaliści z renomowanych polskich uczelni: Wojskowej Akademii Technicznej oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Centrum Edukacji Obywatelskiej jest liderem projektu, a za platformę odpowiada firma NebulaX. Projekt został sfinansowany ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Po łatwym zalogowaniu uczniowie otrzymają nieograniczony dostęp do kursów, co może okazać się pomocne nawet w ostatnich dniach przed maturą, a przyszłorocznych maturzystów już teraz skłonić do systematycznej pracy.