[ UCZNIOWIE ]

[ UCZNIOWIE ]

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” we współpracy z Konferencją Rektorów Polskich Uczelni Technicznych organizuje 19 kwietnia 2018 r. na wyższych uczelniach technicznych w całej Polsce, m.in. na Politechnice Wrocławskiej, „Dzień Otwarty dla Dziewczyn”.

Najważniejszym celem akcji jest przełamywanie stereotypów w myśleniu i zachęcanie młodych kobiet do podejmowania studiów technicznych i ścisłych. W ramach planowanych działań uczelnie przygotowały bogaty program spotkań, pokazów, warsztatów i innych form promowania kierunków ścisłych i technicznych skierowany do uczennic szkół ponadgimnazjalnych, w szczególności klas maturalnych. Zachęcamy do zapoznania się z programem Dnia Otwartego na Politechnice Wrocławskiej i zapisania się na wybrane punkty programu na stronie www.dziewczynynapolitechniki.pl.