[ UCZNIOWIE ]

[ UCZNIOWIE ]

W imieniu Samorządu Studenckiego Wydziału Chemicznego działającego przy Politechnice Wrocławskiej, chciałabym bardzo serdecznie zaprosić Państwa do udziału w projekcie pod tytułem LabDay, który odbędzie się dnia 24.03.2018 r.

LabDay to innowacyjny projekt, skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych zainteresowanych naukami z dziedzin chemii i biologii. Program obejmować będzie szereg widowiskowych warsztatów, szkoleń, pokazów oraz prelekcji, które przeprowadzone będą przez Wykładowców, Studentów, a także Przedstawicieli Firm branży chemicznej. Jest to świetna okazja dla uczniów na samodzielne przeprowadzenie ciekawych doświadczeń, poznanie wielu interesujących zagadnień chemicznych i biochemicznych oraz przyswojenie solidnej dawki wiedzy przed maturą. Dodatkowo jest to szansa dla uczniów by poznać Politechnikę Wrocławską i Wydział Chemiczny, dzięki której wspomnienia z tego projektu pozwolą na rozwianie wątpliwości przy podejmowaniu decyzji związanych z rekrutacją na studia.

W programie zawierają się między innymi:

• wykłady prowadzone przez Profesorów naszej Politechniki o takiej tematyce jak, np. “Jak się to robi z polimerów?”, “Nanozłoto w walce z chorobą Alzheimer’a”, “Technika CRISPR/Cas - molekularne nożyczki do edycji genomowego DNA?”

• zajęcia laboratoryjne, gdzie uczniowie będą mieli okazję sami przeprowadzić doświadczenia o takiej tematyce jak, np “Tajemniczy świat mikrobów”, “Od laika do chemika”

Jest to tylko kilka przykładowych atrakcji, które będą na Państwa uczniów czekać w trakcie trwania Projektu LabDay.

Oferujemy zapisy na nasze wydarzenie zarówno dla grup zorganizowanych (14-osobowych oraz 8-osobowych). Jeśli są Państwo zainteresowani zapisaniem całej grupy, prosimy o email zwrotny wraz z wyborem ścieżki, które podajemy  do Państwa wglądu w formie załącznika PDF. Każdy uczestnik jest zobligowany także do wpłaty kwoty 13 zł, które będą wykorzystane na zakup odczynników. Zastrzegamy sobie jednak ostateczny wybór ścieżki dla Państwa.

linki do formularzy na zapisy indywidualne:

Ścieżka XVIII - zajęta

Zapraszamy Państwa do śledzenia naszej strony internetowej www.labday.pwr.edu.pl, gdzie znajdą Państwo więcej informacji na temat zapisów oraz całego wydarzenia.

Regulamin wydarzenia - tutaj, zgoda rodziców dla uczestników niepełnoletnich powyżej 16 roku życia - tutaj, oraz dla pełnoletnich - tutaj, informacja o dostępnych ścieżkach - tutaj.

Z wyrazami szacunku,

Karolina Kolbusz