[ UCZNIOWIE ]

logo LOVII

[ UCZNIOWIE ]

godło Polski
logo MEN
logo BIP
logo 50 lat

Rozpoczęła się ósma edycja konkursu o Nagrodę im. Karola Wielkiego dla Młodzieży. Nagroda ma na celu wspieranie świadomości na tematy europejskie wśród młodych ludzi, jak również ich zaangażowania w integrację europejską.

Konkurs, organizowany wspólnie przez Parlament Europejski i Fundację Nagrody im. Karola Wielkiego w Akwizgranie, adresowany jest do osób w wieku od 16 do 30 lat, które realizują projekty ułatwiające porozumienie i współpracę między obywatelami krajów europejskich oraz budujące poczucie europejskiej tożsamości.

Mogą brać w nim udział osoby lub grupy organizujące różnego rodzaju wydarzenia skierowane do młodych ludzi, np. projekty internetowe czy programy wymiany młodzieży.

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 2 lutego 2015 r.

Trzy zwycięskie projekty otrzymają nagrody w wysokości, odpowiednio, pięciu, trzech i dwóch tysięcy euro. Ich autorzy zostaną zaproszeni do zwiedzenia siedziby Parlamentu Europejskiego.

Ulotka informacyjna, która przybliży szczegóły konkursu - tutaj.. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie internetowej Nagrody: www.charlemagneyouthprize.eu.

Biuro Informacyjne PE w Polsce z przyjemnością udzieli dodatkowych informacji. Liczymy, że zechcą Państwo przekazać informację o konkursie możliwie wielu uczniom i studentom.

Z poważaniem,

Magdalena Rząd

Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego
ul. Jasna 14/16a
00-041 Warszawa
Tel.: +48 22 595 24 85
Faks: +48 22 595 24 80
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Do góry