Konkurs organizowany jest w LO VII im. Kamila Krzysztofa Baczyńskiego we Wrocławiu w ramach obchodów jubileuszu 50 lat istnienia Szkoły.

Jeśli jesteś uczniem naszej szkoły, lubisz poezję i uczysz się języka angielskiego, spróbuj  swych sił w tłumaczeniu wierszy K.K.Baczyńskiego. Zdziwisz się, jak bardzo Cię to wciągnie. Piękny wiersz. Jeszcze jeden i jeszcze…

Organizujemy konkurs z nagrodami na najlepsze tłumaczenie  wierszy K.K.Baczyńskiego (naszego Patrona) na język angielski. Laureaci, wyłonieni przez komisję składającą się z  nauczycieli i uczniów LO VII, oprócz nagród rzeczowych będą mogli zaprezentować swoje utwory na scenie auli i znaleźć swoje prace na wystawie okolicznościowej na terenie szkoły.

Zgłoszenia kandydatów przyjmujemy do 10.06.2017 r.

Tytuły wierszy K.K.Baczyńskiego wybrane do tłumaczenia są następujące:

1. „Pragnienia”
  2. „Wspomnienie”
  3. „Lew w klatce”
  4. „Stuletni wieczór”

(wybieramy obowiązkowo „Pragnienia” oraz jeden  z pozostałych). Teksty utworów - tutaj, regulamin konkursu - tutaj.

Poszczególne daty:

10.06.2017r.   - dostarczenie prac,