[ O SZKOLE ]

logo LOVII

[ O SZKOLE ]

godło Polski
logo MEN
logo BIP
logo 50 lat
Krasnali we Wrocławiu pełno dookoła,
ale swojego Krasnala nie ma jeszcze nasza Szkoła …                                                                                                                    

 

Drodzy Uczniowie naszej Szkoły!

Liceum Ogólnokształcące nr VII im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego we Wrocławiu będzie świętować w październiku 2017 r. swój 50-ty Jubileusz. 50-ty Jubileusz to wspaniała okazja do tego, aby w naszej Szkole pojawił się Krasnal.

Nazwijmy go na razie Krasnal – Uczeń albo Krasnal – Przyjaciel. Wyglądem i wyborem prawdziwego imienia rzeźby zajmiemy się nieco później, zorganizujemy i przeprowadzimy głosowanie w Szkole.

Do realizacji dzieła zaprosiliśmy artystę – rzeźbiarza panią Beatę Zwolańską – Hołod, autorkę ponad 100 krasnali we Wrocławiu, nazywaną Mamą Krasnali, takich jak m.in. Krasnal - Kowal,

WrocLovek, Temidek, Sprawiedliwiusz, Sztangista, Suvenirek, Europejczyk, 100matolog, Bankuś Pieniążek, Barduś, Bartonik, Bawarka, Chrapek, Clara, Ekonomek, Ekonomik, Farmaceuta, Kinomaniak, Harcuś, Matematyk, Mecenas, Paragrafek, Pocztylion, Profesor Miodek, Promyk, Przodownik, Rogalik, Muzycy, Nowożeńcy, Grajek i Meloman, Polonek i Germanek.

Termin realizacji dzieła – koniec września 2017 r.

Koszt realizacji rzeźby – kompozycji wynosi około 4 500 złotych.

Zachęcamy uczniów naszej szkoły do aktywnego udziału w akcji zbierania pieniędzy na Siódemkowego Krasnala poprzez przyniesienie ciasta na kiermasz, a także delektowania się ciastami w dniach: 21 kwietnia (piątek) oraz w czasie Drzwi Otwartych naszej Szkoły, czyli 22 kwietnia (sobota).

Zgłoszenia do udziału w akcji przyjmuje pani Beata Tadla-Matkowska, koordynatorka przedsięwzięcia, nauczycielka języka niemieckiego.

Do góry