W poniedziałek, 04.09.2017r., odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018, które przygotowała klasa 2A pod opieką wychowawczyni p. Anny Pięty.

Pierwszoklasiści, jeszcze trochę przerażeni „nowym życiem” czekającym u progu, ale też z zainteresowaniem na twarzach, słuchali przemówień Pana Dyrektora Leszka Duszyńskiego, Prezydenta Miasta Pana Adama Grehla oraz przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego - Michała Pałki.

W drugiej części uroczystości uczniowie przedstawili program artystyczny. Podczas teleturnieju „Kocham Cię, szkoło!” rozpoczynającym się piosenką w wykonaniu klasowego zespołu, uczestnicy odpowiadali na pytania mające przybliżyć pierwszoklasistom siódemkowe życie. Znalazły się tam pytania humorystyczne – np. o to, jak bardzo lubimy wchodzić na 4 piętro; przydatne – m. in. kto ratuje życie maturzystom, pytania o tradycje i bogatą historię naszej szkoły– np. gdzie kiedyś znajdowało się LO VII, aż po te najbardziej życiowe – ile kosztuje pyszna porcja pierogów w stołówce.

Mamy nadzieję, że udało nam się przybliżyć „siódemkę” uczniom młodszych klas i pokazać się z jak najbardziej przyjaznej dla nich strony. Życzymy im wytrwałości, powodzenia i jeszcze większych ambicji!

Klasa 2A