W piątek, 1. września 2017 r. na Cmentarzu Wojennym we Wrocławiu odbyły się uroczystości 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej, w których wzięli udział m.in. prezydent Wrocławia, wojewoda dolnośląski, przedstawiciele wielu organizacji kombatanckich oraz młodzież.

Podczas uroczystości podniesiono flagę państwową, odegrano hymn, był również apel pamięci, salwa honorowa oraz składanie kwiatów przy pomniku.
78. lat temu był piękny wrześniowy dzień, na uśpione miasta i wioski spadły pierwsze niemieckie bomby, zaczęła się największa w historii wojna światowa, która pochłonęła ponad 60 milionów ludzi, z czego większość stanowili cywile (ok. 50 mln). Największe ofiary ludnościowe i materialne poniosła Polska.

Teraz ciągle słyszymy o konfliktach zbrojnych, praktycznie nie ma roku, miesiąca czy dnia w którym nie słyszelibyśmy o ofiarach wydarzeń zbrojnych. Świat jest pełen niepokoju. Dlatego też powinniśmy pamiętać o rocznicy wybuchu II wojny aby odrobić lekcję historii i aby taka hekatomba nigdy się więcej nie powtórzyła.

Przed uroczystością został oczyszczony grób kontradmirała Stefana Frankowskiego, którym opiekuje się nasza szkoła. W strugach deszczu i porywach wiatru położone zostały kwiaty i zapalony znicz.