Po raz kolejny w naszej szkole zostały przeprowadzone zajęcia z robotyki w ramach projektu „Współpraca Politechniki Wrocławskiej ze szkołami ponadgimnazjalnymi” .

Po serii wykładów wprowadzających w tajniki robotyki i programowania uczniowie pod kierunkiem prowadzących mieli możliwość złożyć z gotowych podzespołów robota którego następnie w zależności od zaplanowanych funkcji samodzielnie programowali.

Celem zajęć było zainteresowanie młodych ludzi możliwościami urzeczywistniania własnych pomysłów przy wykorzystaniu algorytmicznego myślenia i logicznego rozwiązywania problemów.

Samodzielna praca rozwija kreatywność i skłania do zdobywania nowych umiejętności co w przyszłości na pewno pomoże na kolejnych etapach edukacji.

Uczniowie biorący udział w zajęciach bardzo sobie chwalili komunikatywność i cierpliwość osób prowadzących zajęcia, a w szczególności możliwość bezpośredniego tworzenia urządzenia, które w zależności od wprowadzonego algorytmu zrobi to „o czym pomyślała głowa”.

Po zakończeniu zajęć roboty stały się własnością swoich konstruktorów.

Być może zajęcia te zaowocują w przyszłości wybitnymi inżynierami i informatykami.

Mamy nadzieję, że w kolejnych latach w ramach współpracy z Politechniką Wrocławską będziemy mogli zaproponować naszej młodzieży podobne zajęcia.

Jeszcze raz serdeczne podziękowania dla fenomenalnych młodych naukowców pomagających w kształtowaniu swoich następców. Szczególnie dziękujemy Panu Łukaszowi Leśniakowi.