W dniu 6 kwietnia 2017 roku w Liceum Ogólnokształcącym Nr X im. Stefanii Sempołowskiej we Wrocławiuodbył się Finał XIII Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz.

Konkurs zorganizowany został przez LO Nr X wspólnie z Politechniką Wrocławską oraz Uniwersytetem Wrocławskim. Konkurs jest objęty patronatem Polskiego Towarzystwa Fizycznego, Prezydenta Wrocławia oraz Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i odbywa się w trzech etapach:

I etap - szkolny,
II etap - międzyszkolny i odbył się 08 marca 2017 roku,
III etap - FINAŁ konkursu odbył się 06 kwietnia 2017 roku.

W finale konkursu uczestniczyli uczniowie z 8 szkół pondgimnazjalnych z Dolnego Śląska, którzy zaprezentowali przygotowane przez siebie referaty, pokazy lub inne formy dokumentujące ich własne prace związane z zainteresowaniami, fascynacjami naukowymi czy też z własnymi badaniami z dziedziny fizyki i astronomii.

Prezentacje 10 finalistów konkursu oceniało jury w składzie:

1. Przewodniczący: mgr Helena Nazarenko – Fogt - wieloletni nauczyciel fizyki w LO nr X oraz współtwórca konkursu;

2. Członkowie jury:

• dr hab. Ewa Dębowska - Kierownik Zakładu Nauczania Fizyki Instytutu Fizyki Doświadczalnej na Wydziale fizyki i astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego,
  • dr inż. Agnieszka Ciżman – z Katedry Fizyki Doświadczalnej Politechniki Wrocławskiej,
  • dr Wojciech Kamiński – z Instytutu Fizyki Doświadczalnej na Wydziale fizyki i astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego, autor zadań II etapu konkursu,
  • dr Paweł Preś - z Instytutu Astronomicznego Uniwersytetu Wrocławskiego,

Uczeń naszej szkoły Kamil Rejman z klasy IIG otrzymał tytuł finalisty.

OMKF