Podobnie jak w roku szkolnym 2015 / 2016, tak i w tym roku 2016 / 2017 uczniowie naszej Szkoły mieli okazję uczestniczyć w pięciu Koncertach Edukacyjnych dla Młodzieży w Narodowym Forum Muzyki.

Szeroki zakres tematyki koncertów, bogaty repertuar i kreatywne podejście animatorów muzycznych pozwoliły nam doświadczyć wielu estetycznych przeżyć wynikających z obcowania z muzyką na żywo.

Podczas koncertów muzyka przeplatała się ze słowem prelegenta, który w ciekawy sposób wprowadzał młodzież w świat sztuki. Spotkania miały charakter edukacyjno-wychowawczy – ich zadaniem było nauczenie świadomego odbioru muzyki, poszerzenie znajomości literatury muzycznej, zaznajomienie z muzyką różnych kultur i epok, a także przybliżenie sylwetek znanych kompozytorów.

Koncerty edukacyjne miały również na celu uwrażliwienie młodzieży na piękno oraz wzbudzanie ciekawości świata – zarówno tego, który nas otacza, jak i tego istniejącego w ludzkiej duszy.

A oto lista 5 Koncertów Edukacyjnych dla Młodzieży w Narodowym Forum Muzyki, w których wzięliśmy udział w roku szkolnym 2016 / 2017:

I Koncert Edukacyjny dla Młodzieży: „Wielka cisza” (21.10.2016)
II Koncert Edukacyjny dla Młodzieży: „Święty Mikołaj” (21.12.2016)
III Koncert Edukacyjny dla Młodzieży: „Ballet de la Musique” (24.01.2017)
IV Koncert Edukacyjny dla Młodzieży: „Przeboje muzyki klasycznej” (02.03.2017)
V Koncert Edukacyjny dla Młodzieży: „Spotkanie z wirtuozem” (23.05.2017)

W każdym koncercie wzięło udział 30 uczniów naszej Szkoły z różnych klas od I do III.
Zapraszamy do przeczytania:

• relacji uczennicy klasy 1a – Kamili Makowskiej dotyczącą naszego wyjścia do Narodowego Forum Muzyki w dniu 02.03.2017 na koncert „Przeboje muzyki klasycznej” (tutaj)
  • relacji uczennicy klasy 2a – Pauli Hauzer, która dzieli się swoimi wrażeniami z koncertu „Spotkanie z wirtuozem” - 23.05.2017 (tutaj)

Koordynatorem wyjść na Koncerty Edukacyjne dla Młodzieży do Narodowego Forum Muzyki była pani Beata Tadla - Matkowska. Opiekę nad uczniami sprawowała również pani Agata Kozal.

Beata Tadla – Matkowska
nauczyciel języka niemieckiego