W dniu 20.05.2017 roku, na strzelnicy stadionu olimpijskiego we Wrocławiu, odbyła się uroczysta zbiórka Reprezentacji Strzeleckich Szkół Ponadgimnazjalnych Dolnego Śląska.

Na zbiórce  dokonano podsumowania roku strzeleckiego 2016/2017. Ogłoszone zostały wyniki klasyfikacji generalnej w konkurencji  karabin pneumatyczny przyrządy otwarte (muszka-szczerbinka) oraz karabin pneumatyczny przyrządy zamknięte (przeziernik).

W klasyfikacji generalnej kpn (muszka-szczerbinka):

- dziewczęta:

uczennica kl. 2h Natalia Mazur zajęła I miejsce i została wyróżniona złotym medalem oraz nagrodą rzeczową.  Uczennica kl. 2c Dagmara Giebel zajęła III miejsce i została wyróżniona brązowym medalem.

- drużynowo:

Reprezentacja w składzie: Dagmara Giebel kl. 2c, Natalia Mazur kl. 2h, Paweł Niedziółka kl. 2h, Piotr Niedziółka kl. 2h, Aleksandra Kozakiewicz kl. 1a  osiągnęła ogromny sukces i zajęła II miejsce. Szkoła została wyróżniona pucharem oraz dyplomem, a uczniowie srebrnymi medalami.

W klasyfikacji generalnej kpn (przeziernik):

- dziewczęta:

Uczennica kl. 1a Aleksandra Kozakiewicz zajęła I miejsce i została wyróżniona złotym medalem, uczennica kl. 2h Natalia Mazur zajęła II miejsce i została wyróżniona srebrnym medalem,  uczennica kl. 2c Dagmara Giebel zajęła III miejsce i została wyróżniona brązowym medalem.

- chłopcy:

Uczeń kl. 2h Paweł Niedziółka zajął III miejsce i został wyróżniony brązowym medalem.

- drużynowo:

Reprezentacja w składzie: Dagmara Giebel kl. 2c, Natalia Mazur kl. 2h, Paweł Niedziółka kl. 2h, Piotr Niedziółka kl. 2h, Aleksandra Kozakiewicz kl. 1a  osiągnęła wielki, spektakularny sukces i zajęła I miejsce.  Szkoła została wyróżniona  wielkim pucharem, a uczniowie złotymi medalami.

Tego dnia na strzelnicach Stadionu Olimpijskiego odbyły się Otwarte Zawody Strzeleckie z broni kulowej o Puchar Dyrektora MCS Wrocław.

W klasyfikacji indywidualnej chłopców w konkurencji karabin sportowy juniorów uczniowie naszej szkoły osiągnęli wielkie sukcesy.

Paweł Niedziółka kl. 2h,  zajął I miejsce i został wyróżniony pucharem oraz dyplomem,

Piotr Niedziółka kl. 2h,  zajął III miejsce i został wyróżniony pucharem oraz dyplomem.

Rok strzelecki 2016/2017 w naszej szkole możemy uznać za bardzo udany, czego potwierdzeniem są osiągnięte przez naszych uczniów doskonale wyniki.

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do uczestnictwa w Szkolnym Kole Strzeleckim w roku szkolnym 2017/2018 oraz do udziału w zawodach strzeleckich.

Nauczyciel  EDB

mgr inż. Jacek Szczepanik