W poniedziałek 24.04.2017 r. w auli naszego liceum odbyło się uroczyste wręczenie nagród w VI Międzyszkolnym Konkursie na Prezentację Multimedialną:

„BADEN - WȔRRTEMBERG – DIE SEHENSWȔRRDIGKEITEN”.

Laureatów oraz uczniów wyróżnionych wraz z nauczycielami przywitała p. Wicedyrektor Marta Sakowicz.

Gościliśmy uczniów i nauczycieli z gimnazjów oraz uczniów i nauczycieli ze szkół ponadgimnazjalnych.

Zanim rozpoczęła się prezentacja nagrodzonych prac, uczestnicy uroczystości zostali zaproszeni na krótką część artystyczną.

W tym roku tematem prac była Badenia Wirtembergia. Wielu uczniów w swoich pracach zwróciło uwagę, że w tym landzie w Marbach w dniu 10 listopada 1759 przyszedł na świat niemiecki poeta, filozof, historyk, estetyk, teoretyk teatru i dramaturg, przedstawiciel tzw. klasyki weimarskiej, autor „Ody do radości”.

„Odę do radości” w języku niemieckim zaprezentowała Iga Hadała.  Recytacja „Ody do radości” w języku polskim była w wykonaniu Sonii Browarny. Sonia i Iga są uczennicami klasy 1c.

Po części artystycznej zaprezentowano fragmenty prac, które zajęły I, II i III miejsce oraz wręczono laureatom nagrody oraz dyplomy. Nauczycielom wręczono podziękowania.

Uczniowie wyróżnieni otrzymali dyplomy i drobne upominki.

Fundatorem nagród w tej edycji jest: Rada Rodziców przy Liceum Ogólnokształcącym nr VII oraz Urząd Miasta Wrocław Wydział Edukacji.

Serdecznie dziękuję wszystkim za udział w konkursie i zapraszam do kolejnej edycji w przyszłym roku szkolnym!!!

Organizator: Agata Kozal