W sobotę, 22 kwietnia, 2017r. już od rana szkoła tętniła życiem, goszcząc Gimnazjalistów i ich Rodziców, którzy uczestniczyli w corocznych „drzwiach otwartych”.

Młodzi adepci gimnazjów z Wrocławia i z innych miast (nie tylko Dolnego Śląska) poznawali bogatą ofertę edukacyjną szkoły, której, być może, będą uczniami – czego im serdecznie życzymy.

Po wystąpieniu Dyrektora, który opowiedział o szkole i jej specyfice, Goście mogli zwiedzać kolejne sale lekcyjne, dokąd prowadzili ich uczniowie klas II F i I I, którzy, pod kierunkiem Wychowawców: p. Magdaleny Fijarczyk i p. Krzysztofa Zawadzkiego, przygotowali całą piękną czterogodzinną uroczystość. Atrakcji było co niemiara, a wśród nich: pokazy eksperymentów chemicznych, edukacja przyrodnicza z zachętą do rozwiazywania ciekawego quizu i pieszczochami – psami, które łasiły się do odwiedzających, reagując na przymilne głaskanie, atrakcje w gabinetach fizycznych z drukarką 3D w roli głównej, pokazy pierwszej pomocy oraz arsenału strzeleckiego w pracowni EDB, zawody sportowe (grali nasi absolwenci), prezentacje wolontariatu, projektów Erasmus+ oraz pokazy przygotowane przez nauczycieli języków obcych, zwłaszcza artystyczne występy w językach: rosyjskim (p. Ewa Kosakowska – Woźniak) i niemieckim (p. Beata Tadla – Matkowska). Brawo!. Na uwagę zasługiwała też teatralna etiuda w wykonaniu uczniów klasy II E (humanistycznej), którzy, w specjalnie wypożyczonych strojach teatralnych z epoki, przygotowali spektakl wg ballady „Romantyczność” Adama Mickiewicza. To przedstawienie pokazało prawdziwy kunszt aktorski i wrażliwość wychowanków p. Renaty Myśków.

We wszystkich salach i na korytarzach było wielu Gimnazjalistów i ich Rodziców, wszędzie panował wesoły gwar i zaciekawienie naszych przyszłych (mamy nadzieję!) uczniów. Atmosferę umilała płynąca z głośników muzyka oraz oferowane przez uczniów „siódemki” słodkości rozłożone na stołach na każdym piętrze szkoły.

Dziękujemy Nauczycielom i Uczniom za przygotowanie pięknego Dnia ” drzwi otwartrych”, a Gościom za życzliwą wizytę w naszej szkole.

Gimnazjalistom życzymy sukcesów i z nadzieją mówimy: „do zobaczenia już we wrześniu”!

Więcej zdjęć - tutaj.