W piękny, marcowo-kwietniowy weekend w Poznaniu odbył się etap centralny 40. Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego.

W piątek uczestnicy zmierzyli się z częścią pisemną, a w sobotę odpowiadali na pytania dotyczące historii, geografii i literatury krajów niemieckojęzycznych. Przygotowanie do olimpiady wymaga doskonałej znajomości języka niemieckiego i ogromnego nakładu pracy związanego z poznaniem dzieł niemieckojęzycznych pisarzy oraz przeszłości i teraźniejszości Niemiec, Austrii i Szwajcarii.

W niedzielę okazało się, że uczennica klasy 2B Emma Mrochen została laureatką i zajęła 10. miejsce w Polsce. Gratulujemy jej wielkiego sukcesu i przypominamy wszystkim cytat Johanna Wolfganga von Goethe: „Kto nie zna języków obcych, nie wie nic o własnym”.

Uczennicę do olimpiady przygotowała pani profesor Sylwia Korus, której również serdecznie gratulujemy!

Zdjęcia pochodzą ze strony internetowej WSJO w Poznaniu.

Relacja z finału 40. OJN