Finał konkursu „A piece of cake” już za nami!

31 marca o nagrodę główną – trzydniowy wyjazd do Brukseli  ufundowany przez Panią Europoseł Lidię Geringer de Oedenberg, walczyło 13 uczniów z czterech wrocławskich szkół średnich – Liceum Ogólnokształcącego nr III, IV, VII i XVII. Gośćmi specjalnymi  byli pan Jakub Grek z Biura Poselskiego p. Geringer de Oedenberg oraz pan Andrzej Skiwiercz z Wydawnictwa Macmillan. Patronat nad konkursem objął też Uniwersytet Wrocławski. Galę poprowadziłu uczennice z klasy 2D b- Julia Tutak i Julia Sala.

Nie było łatwo – młodzież musiała wykazać się sporą wiedzą na temat przysłów angielskich: ich znajomości, polskich odpowiedników oraz dopasowania do sytuacji. Najlepsi okazali się uczniowie „siódemki”, gdyż to właśnie oni zajęli wszystkie miejsca na podium. Konkurs wygrała Agata Kes z klasy 2a, drugie miejsce zajęła Wernika Wojsa z klasy 2d, natomiast trzecie - Dagmara Giebel z kl. 2c. Wszyscy jednak doskonale się bawili i za swoją ciężką pracę otrzymali nagrody i gadżety ufundowane przez naszych sponsorów. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a Was zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji „ A piece of cake” już za rok!!!

Anna Zawistowska i Małgorzata Markiewicz-Parafianowicz