Dnia 09.02.2017 roku w naszej szkole odbyła się akcja „22 pushups for 22 KILL challenge”.

Jej celem było zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem weteranów działań poza granicami państwa, cierpiących na PTSD (zespół stresu bojowego) oraz uczczenie 50-lecia naszego Liceum.

Akcja ta rozpoczęła się w Stanach Zjednoczonych, a jej pomysłodawcą jest były żołnierz Don Nyguen, który jako pierwszy „rzucił wyzwanie”. Skłoniły go do tego smutne statystyki, według których w latach 1999 – 2010 średnio, co godzinę samobójstwo popełniał żołnierz, który walczył w Iraku lub Afganistanie.

Mając na uwadze szczytny cel, nauczyciel EDB mgr inż. Jacek Szczepanik razem z Wojskową Komendą Uzupełnień we Wrocławiu, którą reprezentowali mjr Mariusz Kotas i pani Katarzyna Bandziak, o godz. 12.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły zorganizowali „wielkie pompowanie”. W akcji wzięło udział 60 osób, trzech nauczycieli: mgr Paweł Dąbrowa, mgr Piotr Woźniak, mgr inż. Jacek Szczepanik oraz 57 uczniów.

Organizatorzy gratulują wszystkim uczestnikom i dziękują za podjęcie wyzwania.

Nauczyciel EDB
mgr inż. Jacek Szczepanik