To już IV edycja Koncertu międzynarodowych kolęd i pastorałek zorganizowana przez katechetów, która odbyła się 27 stycznia br.

Tradycję śpiewania pieśni bożonarodzeniowych w różnych językach zapoczątkował o. Andrzej Kulczycki - franciszkanin, wieloletni misjonarz, obecnie przebywający w Uzbekistanie. Takie kolędowanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem  wśród uczniów oraz nauczycieli, dlatego uroczystość ta została na stałe wpisana w kalendarz imprez szkolnych.

W tym roku mogliśmy wysłuchać kolęd w języku angielskim, niemieckim, rosyjskim, oczywiście polskim, ale pierwszy raz usłyszeliśmy kolędę "Przybieżeli do Betlejem" w języku łacińskim. Na scenie oprócz szkolnej scholi prezentowali się soliści, duety, tercety, kwartety, grupy kilkunastoosobowe oraz całe klasy. Panu dyrektorowi Leszkowi Duszyńskiemu bardzo dziękujemy za obecność i słodkości, którymi mogli częstować się wszyscy wykonawcy.

Serdecznie dziękujemy wokalistom, konferansjerom, obsłudze technicznej i zapraszamy w przyszłym roku.