Jest nam niezmiernie miło, że, dzięki współpracy z Hospicjum Dolnego Śląska, możemy wspierać tych najsłabszych, których los doświadczył ciężką i często nieuleczalną chorobą.

Każdy człowiek zasługuje na godne życie i godne odchodzenie. Ta myśl towarzyszy nam podczas podejmowanych przez nas działań.

Oprócz tego, że nasi wolontariusze angażują się w akcje mające głównie na celu pozyskanie środków na leczenie podopiecznych Hospicjum, gościmy również w naszych murach Pana dr. Krzysztofa Szmyda - absolwenta naszej szkoły. Pan doktor, opowiadając młodzieży o medycynie paliatywnej, uwrażliwia ją na potrzeby ciężko chorych dzieci. Być może dzięki tym spotkaniom któryś z uczniów zechce pójść w jego ślady.

Pragniemy promować ideę wolontariatu hospicyjnego, dlatego zachęcamy wszystkich, by włączali się w przedsięwzięcia proponowane przez pracowników Hospicjum Dolnego Śląska na stronie: https://hospicjum-dolnyslask.pl

Podziekowanie hospicjum