W 75 rocznicę agresji sowieckiej na Polskę, 18. września w I Liceum Ogólnokształcącym im. Armii Krajowej w Miliczu odbyło się spotkanie - sympozjum przedstawicieli Dolnośląskiej Rodziny Szkół im. AK i Bohaterów AK. W tym wydarzeniu brała udział reprezentacja naszej szkoły w silnym składzie – pan dyrektor Leszek Duszyński, o. Andrzej oraz uczniowie: Jakub Szlag, Patryk Zdziarski z klasy II C i Olga Fret, Natalia Miela, Karol Kędzia z klasy I F pod opieką p. Aleksandry Milewicz.

Podczas sympozjum wysłuchaliśmy przemówień starosty milickiego Piotra Lecha, prezesa Dolnośląskiej Rodziny Szkół im. AK p. Doroty Rosały-Świtoń oraz wykładów prof. Grzegorza Hryciuka, prorektora Uniwersytetu Wrocławskiego i dr Wojciecha Trębacza, kierownika Referatu Edukacji Historycznej IPN.

Obejrzeliśmy również program artystyczny w wykonaniu uczniów I LO w Miliczu z pięknym wykonaniem „Modlitwy” Bułata Okudżawy oraz prezentację multimedialną wykonaną przez członków Klubu Historycznego milickiego liceum. Zarówno program artystyczny i prezentacja poświęcone były rocznicy agresji ZSRR na Polskę przed 75 laty.

Po uczcie duchowej zostaliśmy zaproszeni nad stawy milickie na pokarm dla ciała.