Drodzy uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły.

Czas świąt to czas szczególny, kiedy jednoczymy się przy wigilijnym stole i zapominamy o wszelkich urazach, noszonych w sercu. To czas, w którym przemawia przez nas dobroć i radość dzielenia się z innymi tym, co posiadamy.

Właśnie zakończyliśmy zbiórkę darów w ramach akcji „Podaruj serce na święta Bożego Narodzenia Rodakom ze Wschodu”. W tym roku pomoc skierowana jest do Polaków żyjących w pobliżu Żytomierza w miejscowościach Sobolówka, Żółty Bród i Czerwone Chatki. Warunki życia mieszkańców tych regionów są bardzo trudne, brakuje wielu rzeczy. Ale również brakuje kontaktu z Ojczyzną przodków.

Zebraliśmy sporo – nie tylko artykułów żywnościowych, ale również słodyczy i zabawek dla dzieci.

To wszystko trafi na święta do Polaków na Ukrainie. Ale również trafią tam nasze serca.

Dziękujemy wszystkim – ofiarodawcom z klas I b, c, d, f, g, II h, III g, i oraz nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy również włączyli się do zbiórki a także pani Magdalenie Prykowskiej za transport darów na miejsce zbiórki, uczniom Aleksandrowi Ferencowi i Krzysztofowi Klubie za załadowanie i rozładowanie darów.