W piątek, 02.12.2016 r., punktualnie o godz. 6:00 rano grupa 49 uczniów oraz 4 nauczycieli wyruszyła na wyjazd edukacyjny do Niemiec pod hasłem: "Urok Poczdamu".

Bogaty program wycieczki składał się z:

1. wizyty w Biosferze (Biosfera - to nie lada gratka dla wszystkich miłośników przyrody: dżungla z bardzo wiernie odtworzonym klimatem lasów równikowych, ich temperaturą i wilgotnością powietrza, z ponad 20 000 roślin i wieloma gatunkami zwierząt),
  2. zwiedzania miasta, znanego głównie ze swoich bardzo cennych zespołów zabytkowych.
    Obecnie miasto jest jednym ze znaczących ośrodków akademickich we wschodnich Niemczech.
    W mieście znajduje się najstarsze na świecie studio filmowe Babelsberg, które jest siedzibą wytwórni filmowej Universum Film AG.
  3. wizyty w Pałacu Cecilienhof - ostatnim pałacu wzniesionym przez Hohenzollernów.
    W dniach od 17 lipca do 2 sierpnia 1945 w Cecilienhof obradowali uczestnicy konferencji poczdamskiej. Cecilienhof należy do pałaców w Poczdamie i Berlinie wpisanych w roku 1990 na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
  4. wizyty w zespole parkowo – pałacowym Sanssouci, wybudowanym w XVIII wieku przez Fryderyka II Wielkiego. Sanssouci znajduje się od roku 1990 na liście światowego dziedzictwa UNESCO.
  5. wizyty na magicznym Jarmarku Bożonarodzeniowym.

Do Wrocławia wróciliśmy późnym wieczorem i mimo, że pokonaliśmy trasę ponad 700 km (w obie strony) w jeden dzień, nie odczuwaliśmy wcale zmęczenia, wręcz przeciwnie - byliśmy bardzo zadowoleni, uśmiechnięci i pełni wspaniałych wrażeń.
Już teraz cieszymy się na kolejny wyjazd edukacyjny, tym razem wybieramy się na wiosnę do Wiednia.
Dziękujemy Opiekunom - pani Marcie Sakowicz oraz pani Jolancie Burlidze za udział i pomoc w tym przedsięwzięciu.

Zapraszamy do przeczytania wrażeń z wycieczki uczniów Mateusza Krotofila (kl.2b) oraz Alicji Dąbrowskiej (kl. 1b) tutaj

Beata Tadla - Matkowska oraz Agata Kozal
organizatorzy wyjazdu uczniów do Poczdamu