Dnia 08.12.2016r. odbyły się Międzyszkolne Zawody Strzeleckie z karabinu pneumatycznego o „Puchar Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego nr IV we Wrocławiu – Bombka Wigilijna”.

Zawody były II rundą Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej Szkół Ponadgimnazjalnych Dolnego Śląska z przyrządów zamkniętych (przeziernik).
Szkołę naszą reprezentowała drużyna w składzie:

1. Dagmara GIEBEL kl. 2c
  2. Natalia MAZUR kl. 2h
  3. Paweł NIEDZIÓŁKA kl. 2h
  4. Piotr NIEDZIÓŁKA kl. 2h
  5. Aleksandra KOZAKIEWICZ kl. 1a

Zawody były wyjątkowo udane. Odbyły się na bardzo wysokim poziomie strzeleckim i sportowym. Rywalizacja jeszcze nigdy nie była tak bardzo zacięta i wyrównana. Kolejność miejsc drużyn i poszczególnych zawodników decydowała się do ostatnich strzałów w zawodach. O pierwszym i drugim miejscu zadecydowała większa liczba dziesiątek.

Reprezentacja naszej szkoły ponownie osiągnęła bardzo wysokie wyniki i spektakularne sukcesy.

W klasyfikacji dziewcząt, uczennica Aleksandra Kozakiewicz zajęła I miejsce i została wyróżniona złotym medalem oraz dyplomem, uczennica Natalia Mazur zajęła III miejsce i została wyróżniona brązowym medalem oraz dyplomem, uczennica Dagmara Giebel zajęła V miejsce i została wyróżniona dyplomem.

W klasyfikacji indywidualnej chłopców, uczeń Paweł Niedziółka zajął III miejsce i został wyróżniony brązowym medalem oraz dyplomem.

W klasyfikacji drużynowej reprezentacja naszej szkoły po zaciętej rywalizacji zajęła I miejsce i została wyróżniona wielkim pucharem oraz dyplomem, a uczniowie zostali wyróżnieni złotymi medalami.

Drużyna po dwóch rundach ligi „przeziernik” umocniła się na pierwszym miejscu.