Dnia 15.11.2016r. odbyły się Międzyszkolne Zawody Strzeleckie z karabinu pneumatycznego o Puchar Dyrektora Wydziału Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych Urzędu Miasta Wrocławia.

Zawody były I rundą Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej Szkół Ponadgimnazjalnych Dolnego Śląska z przyrządów zamkniętych (przeziernik).
Szkołę naszą reprezentowała drużyna w składzie:

1. Dagmara GIEBEL kl. 2c
  2. Krystian LASOTA kl.2b
  3. Natalia MAZUR kl. 2h
  4. Paweł NIEDZIÓŁKA kl. 2h
  5. Piotr NIEDZIÓŁKA kl.2h
  6. Aleksandra KOZAKIEWICZ kl. 1a

Zawody odbyły na niespotykanie wysokim poziomie strzeleckim i sportowym. Rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana. Kolejność miejsc drużyn i poszczególnych zawodników decydowała się do ostatnich strzałów w zawodach.

Reprezentacja naszej szkoły osiągnęła bardzo wysokie wyniki i spektakularne sukcesy.
W klasyfikacji dziewcząt, uczennica Natalia Mazur zajęła I miejsce i została wyróżniona złotym medalem oraz dyplomem, uczennica Aleksandra Kozakiewicz zajęła II miejsce i została wyróżniona srebrnym medalem oraz dyplomem.

W klasyfikacji indywidualnej chłopców, uczeń Paweł Niedziółka zajął I miejsce i został wyróżniony złotym medalem oraz dyplomem. Uczeń Krystian Lasota zajął V miejsce i został wyróżniony dyplomem.

W klasyfikacji drużynowej reprezentacja naszej szkoły po zaciętej rywalizacji zajęła I miejsce i została wyróżniona wielkim pucharem oraz dyplomem, a uczniowie zostali wyróżnieni złotymi medalami.