W ostatnim czasie uczniowie naszej szkoły odnieśli kilka znaczących sukcesów w konkursach recytatorskich.

Wczoraj (24.10.2016) w czasie uroczystej Gali Laureatów w auli Gimnazjum Akademickiego nagrody uzyskane w Ogólnopolskim Konkursie Mag Słowa, poświęconym twórczości Tadeusza Różewicza, odebrały: Justyna Lachowicz z kl. II B za III miejsce w kategorii recytacja, Anna Malicka z kl. I i wyróżnienie również w kategorii recytacja oraz Urszula Kurysz z kl. II B wyróżnienie w kategorii praca literacka. Praca Uli została opublikowana w gazetce konkursowej, którą otrzymali wszyscy laureaci konkursu. Dyplom uznania wręczono również p. Izabeli Chaszczowskiej, która przygotowała zwyciężczynie. Konkurs został zorganizowany przez Gimnazjum nr 13 i Gimnazjum Akademickie przy Politechnice Wrocławskiej.

Z kolei 21.10.2016 odbył się II Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Subtelna prawda Marii Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej" organizowany przez Liceum Ogólnokształcące nr XII we Wrocławiu. Laureatką III miejsca w tych zmaganiach została Anna Malicka z kl. I i (opiekun:p. Izabela Chaszczowska).

Gratulujemy nagrodzonym i życzymy kolejnych sukcesów.