Konrad Sierpowicz, uczeń klasy II G, otrzymał tytuł laureata konkursu historycznoliterackiego "Henryk Sienkiewicz. W 170. rocznicę urodzin i 100. rocznicę śmierci".

Zawody przeprowadził Komitet Główny Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Konrad napisał obszerną pracę na jeden spośród tematów zaproponowanych przez organizatorów "Obraz młodości, kobiety i mężczyźni w twórczości Sienkiewicza" i zakwalifikował się do II etapu konkursu.

Kolejna część zawodów odbywała się już w Warszawie i polegała na obronie pracy przed komisją składającą się z historyków literatury zajmujących się okresem pozytywizmu i twórczością Henryka Sienkiewicza: prof. Beatą Obsulewicz-Niewińską, dr. hab. Maciejem Glogerem oraz  dr. Dawidem Osińskim.

Nagrodą jest wycieczka do Rzymu śladami Henryka Sienkiewicza.

Konradzie, jestem z Ciebie bardzo dumna!

Monika Kwiatkowska