Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2016/2017 w LO nr VII, poprzedzona Mszą Świętą w kościele p.w. św. Karola Boromeusza, rozpoczęła się 1 września 2016 r. o godz. 9.00.

Na uroczystość, starannie przygotowaną przez uczniów kl. II C pod opieką wychowawczyni p. Edyty Bogdanowicz, przybyli zaproszeni Goście, Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rodzice, wszyscy uczniowie klas I i delegacje uczniowskie z klas II i III.

W części oficjalnej szkolnego święta przemawiali Dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia p. Jarosław Delewski oraz Dyrektor Szkoły mgr Leszek Duszyński. Pan Dyrektor Departamentu Edukacji w swoim wystąpieniu wyraził uznanie dla Dyrekcji Szkoły i Grona Pedagogicznego za wysoki poziom nauczania i wychowania reprezentowany przez LO nr VII. Życzył wielu jeszcze sukcesów w kształtowaniu Szkoły nowoczesnej i efektywnej. Z kolei Dyrektor Szkoły serdecznie powitał w jej progach uczniów klas I, podkreślił radość społeczności szkolnej z przyjęcia do swego grona nowych jej członków i zapewnił, że nowi uczniowie mogą liczyć opiekę i życzliwość ze strony Dyrekcji, Pracowników Szkoły i starszych kolegów z klas II i III.

Po wysłuchaniu przemówienia Dyrektora Szkoły zebrani minutą ciszy uczcili rocznicę wybuchu II Wojny Światowej i pamięć żołnierzy – obrońców Ojczyzny.

Część oficjalną zamknęło uroczyste ślubowanie złożone przez uczniów klas I.

Tradycją LO nr VII jest kończenie uroczystości szkolnych, takich jak rozpoczęcie roku, krótkim programem artystycznym. Na zakończenie zebrani obejrzeli zatem kilka „scenek z życia szkolnego” z zaangażowaniem i zabawnie przedstawionych przez uczniów kl. II C.

Mamy nadzieję, że rozpoczynający się rok szkolny przyniesie Szkole wiele sukcesów a uczniom poczucie spełnienia i realizacji planów.