Klasa humanistyczna to nie tylko pisanie rozprawek. To również dialog z drugim człowiekiem, rozmowa, pomoc, zrozumienie.

Dlatego 22.06.2016 trzynaście osób z klasy 1E udało się do Domu Opieki prowadzonego przez siostry Nazaretanki, by spotkać się z podopiecznymi Sióstr. Naszym celem było wywołanie uśmiechu na twarzach Pań, dlatego powróciliśmy do Ich młodości. Przygotowaliśmy krótką inscenizację, po której, wprawieni w dobry nastrój, wspólnie śpiewaliśmy piosenki. Do wizyty – odwiedzin przygotowaliśmy się starannie: były śpiewniki, scena, „aktorzy" – pacynki i słodki poczęstunek.

Przynieśliśmy również materiały do prac manualno – plastycznych, które Siostry wykonują z podopiecznymi, by rehabilitować i ulżyć w cierpieniu.

Samo spotkanie było dla nas nowym doświadczeniem. Początkowo nie byliśmy pewni siebie, czy wszystko się uda, jednak, po przedstawieniu, usłyszeliśmy oklaski i zrobiło nam się bardzo miło.

To spotkanie bardzo nas wzruszyło, dało każdemu wiele do myślenia, głębokiej refleksji i zastanowienia się nad samotnością, chorobą i wynikającą z tego zupełną bezradnością. Dlatego też będziemy kontynuować tę pomoc i wzbudzać wiarę w lepsze jutro!

Mamy plany, by znowu zobaczyć uśmiech na twarzach!!!

Ps: Do całej społeczności LO nr VII

Bądźmy wrażliwi i pomagajmy każdemu, kto pomocy potrzebuje!!!