godło Polski
logo MEN
logo BIP
logo 50 lat

Dnia 11.06.2016 roku w WSOW Ląd przy ul. Czajkowskiego we Wrocławiu miało miejsce uroczyste zakończenie XI edycji Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej Szkół Ponadgimnazjalnych Dolnego Śląska wroku szkolnym 2015/2016.

Wszystkie zawody stały na bardzo wysokim poziomie, a drużyny były świetnie przygotowane. W ramach ligi odbyły się dwie konkurencje:

• karabinek pneumatyczny w klasie „muszka-szczerbinka"
  • karabinek pneumatyczny w klasie „przeziernik"

W konkurencji „muszka-szczerbinka" szkoła nasza odniosła ogromny sukces.

• W klasyfikacji indywidualnej chłopców uczeń naszej szkoły Szymon Miazek z kl. 3f zajął I miejsce i został wyróżniony złotym medalem, dyplomem oraz nagrodą rzeczową.
  • W klasyfikacji drużynowej, szkoła nasza zajęła II miejsce i została wyróżniona pucharem oraz dyplomem.

W konkurencji 'przeziernik" szkoła nasza również osiągnęła wielki sukces.

• W klasyfikacji indywidualnej uczeń Szymon Miazek z kl. 3f, zajął II miejsce i został wyróżniony srebrnym medalem oraz dyplomem.
  • W klasyfikacji drużynowej szkoła nasza zajęła II miejsce i została wyróżniona pucharem oraz dyplomem.

Po zakończeniu uroczystości podsumowania Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej, zorganizowano wielobój strzelecki dla drużyn biorących udział w Lidze Strzeleckiej.

Wielobój rozegrano w konkurencjach:

• karabinek kbks – postawa leżą na 50 m.
  • pistolet – postawa stojąca na 50 m.

W konkurencji pistolet na 25 m uczeń Szymon Miazek kl. 3f zajął I miejsce i został wyróżniony złotym medalem.

W konkurencji karabinek kbks na 50 m uczennica Dagmara Giebel kl. 1c zajęła I miejsce i została wyróżniona złotym medalem.

W wieloboju pistolet i karabinek w klasyfikacji dziewcząt uczennica Dagmara Giebel kl. 1c zajęła II miejsce i została wyróżniona srebrnym medalem.

W wieloboju pistolet i karabinek w klasyfikacji chłopców uczeń Krystian Lasota kl. 1b zajął Ii miejsce i został wyróżniony srebrnym medalem.

Regularne treningi i zaangażowanie młodzieży, pozwoliło na osiągnięcie tak spektakularnych sukcesów.