„Dziewczyno z granatem w ręce, dziewczyno w zielonej sukience! Warszawa się broni, walka trwa: o wolność, o honor, o kraj!"

W sobotę 18.06.2016 r. w Klubie 4 Regionalnej Bazy Logistycznej przy ul. Pretficza odbył się koncert poświęcony pamięci „Kobiet Wojennych” z Armii Krajowej i innych organizacji Polskiego Państwa Podziemnego.

Pieczę organizacyjną nad koncertem objął Światowy Związek Żołnierzy AK we Wrocławiu, Wydział Kultury Urzędu Miejskiego we Wrocławiu oraz Gimnazjum nr 16.

Przybyłych na koncert gości powitał Prezes Dolnośląskiego Okręgu ŚZŻAK Pan Ryszard Filipowicz.

Koncert był bardzo bogaty w treści – wielu wykonawców – uczniowie szkół wrocławskich, absolwentki Akademii Muzycznej, zespół „Radość” z klubu 4RBLog.

W koncercie brała udział delegacja naszej szkoły: Pan Dyrektor Leszek Duszyński, poczet sztandarowy w składzie: Karolina Materla, Maria Olejnik, Piotr Gulc (klasa I E) pod opieką p. Aleksandry Milewicz oraz Julia Kłonowska (klasa II D), która zaraz na wejściu w pięknym stylu wykonała piosenkę „Dziewczyna z granatem” (opiekun p. Anna Bogdańska)

Koncert ten z pewnością uczcił pamięć „Kobiet Wojennych”, które ramię w ramię z mężczyznami walczyły w różnej formie przeciwko okupacji niemieckiej i sowieckiej.