W piątek 17. czerwca odbył się I Rajd Dolnośląskiej Rodziny Szkół im. AK i Bohaterów AK.

Z naszej szkoły wyjechała silna drużyna w składzie: Pan Dyrektor Leszek Duszyński oraz Kaja Fedorowska, Julia Felbinger, Wiktoria Frasyniuk, Zuzanna Kułton, Maja Kowalska, Dominika Misior, Kalina Zawada (klasa IE), Kalina Paśko (klasa IH) oraz Eliza Kozyra (klasa IIE) pod opieką p. Aleksandry Milewicz.

Zamierzenia były ambitne – wejście na Ślęzę, ognisko, wspólne pieczenie kiełbasek oraz, najważniejszy element wyprawy, wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych i żołnierskich. Śpiewnik w wersji elektronicznej dla całej Rodziny przygotowała nasza szkoła.
Niestety, jak to w życiu bywa, los płata figle.

Właśnie w piątek zaczęła się pora deszczowa dla naszego regionu. Przed Sulistrowiczkami mieliśmy oberwanie chmury i plany musiały ulec zmianie.
Dojechaliśmy na Przełęcz Tąpadła i tam, korzystając z chwili przerwy w opadach, zorganizowaliśmy śpiewanie i grilla (chwała kierowcom, którzy mieli ze sobą węgiel).

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Sulistrowiczkach i w pięknym kościółku pw. Matki Bożej Dobrej Rady wspólnym śpiewem zakończyliśmy nasz Rajd Rodzinny.

Frekwencja dopisała. W Rajdzie brało udział 11 szkół czyli ponad 120 osób. Humory dopisały.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku pogoda będzie dla nas łaskawsza. Do zobaczenia na Rajdzie.