[ O SZKOLE ]

logo LOVII

[ O SZKOLE ]

godło Polski
logo MEN
logo BIP
logo 50 lat

30-31.05.2016 r. na wyjeździe w ramach projektu wrocławskiego „Edukacja w miejscach pamięci" przebywały klasy IIA, IIJ (Kraków, Ojcowski Park, Auschwitz - Birkenau) i II i (Lublin, Nałęczów, Majdanek).

W I semestrze na takich edukacyjnych wyjazdach były we wrześniu 2015 - klasy IIC, IIE, IIG,
IIH (Lublin, Puławy, Majdanek) oraz w październiku - klasy IID i IIF (Warszawa).

Program był skierowany m.in. do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy brali udział w warsztatach i wyjazdach edukacyjnych do miejsc, które szczególnie zapisały się w historii naszego kraju – miejsc związanych z dumą narodową, jak i miejsc związanych z II wojną światową np. obozy koncentracyjne i obozy zagłady, miejsca masowych mordów, wybrane muzea.

Dzięki tym wyjazdom młodzież poznaje konsekwencje braku tolerancji i braku reakcji na postawy skrajne. Z drugiej strony otrzymuje inspiracje do pozytywnego działania - poznaje miejsca, które świadczą o pozytywnej działalności człowieka i bogatej historii Polski i regionu.

Program był koordynowany przez Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Departament Edukacji Urzędu Miasta Wrocławia.
Nasza szkoła uczestniczyła w projekcie od momentu jego powstania (2014). Koordynatorem szkolnym projektu była p. Aleksandra Milewicz.

Do góry