4 czerwca 2016 r. świętowaliśmy w Szkole Dzień Sportu. Program obejmował współzawodnictwo sportowe oraz pokazy atrakcyjnych dyscyplin sportu i rekreacji.

W rywalizacji sportowej mogliśmy oglądać zmagania zawodników w grach zespołowych, w których brali udział  zarówno nasi uczniowie, jak też nasi absolwenci.

Mecz reprezentacji uczniów klas pierwszych z  reprezentacją klas drugich zakończył się wynikiem 39:73 dla chłopców drugich klas.

Nasze dziewczęta rywalizowały w meczu koszykówki z absolwentkami naszej Szkoły. Absolwentki wygrały spotkanie wynikiem  54:37.

Mecz siatkówki drużyn mieszanych (dziewczęta i chłopcy) uczniowie – absolwenci, wygrali absolwenci wynikiem 3:0.

Zobaczyliśmy także świetne pokazy karate. Antoni Krotliński 1C, przedstawił kata (pozorowane walki z wieloma przeciwnikami).

Widowiskowo zaprezentowali się uczestnicy pokazu brazylijskiej sztuki walki capoeira. W pokazie udział wzięli członkowie zespołu Muzeuza Capoeira z nasza uczennicą  Karoliną Materlą 1E.

Ogromne wrażenia na publiczności zrobił pokaz standardowych tańców towarzyskich wykonanych przez Natalię Kiełbik 2C i jej partnera Łukasza Kastelika.

Inną formę tańca zaprezentował zespół Big Bang Crew (B-boying). Show tańca ulicznego stworzyli: Patryk Grzelak z 2J, Katarzyna Nawrocka 1B, Sebastian Wocowiec ZS nr 1 i Michał Kołaczkowski Gim. nr 48.

Oprawę muzyczną Dnia Sportu zapewnił szkolny zespół rockowyVELOCITY, w składzie: Arkadiusz Drzyzga 2G, Kuba Grabowski 2G, Michał Bolanowski III LO i Maciej Jaroński XVII LO.

Dokumentację fotograficzną sporządził Aleksander Ferenc 2F.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i do zobaczenia w przyszłym roku!

Zespół  nauczycieli wychowania fizycznego

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii szkolnej - tutaj.